Wizyt:
Dzisiaj: 22Wszystkich: 83441

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecin - informacja dla zwiedzających.

Aktualności » Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecin - informacja dla zwiedzających.

Cat Club Pomerania Szczecin zaprasza na XXVII i XXVIII Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Szczecinie.

W kwietniowy weekend dnia 06.04.2019 r. (sobota), oraz 07.04.2019 r. (niedziela) do Szczecina zawitają kocie piękności.

Hodowcy kotów rasowych wraz ze swoimi pociechami przyjadą do nas z różnych zakątków Polski, a także z krajów ościennych. Każdy wystawca będzie prezentować przygotowanego przez siebie kota przed międzynarodowym składem sędziowskim, wśród składu sędziowskiego spotkamy znanych sędziów felinologicznych z Polski, Czech, Liechtensteinu , Finlandii i Włoch.

Podczas ocen, sędziowie będą omawiać budowę ciała kota, kolorystykę, kształt i kolor oka, a także ogólną prezencję i kondycję wystawową. Nie sposób wymienić wszystkich ras ale można się spodziewać niebieskookich Ragdolli, puszystych Persów, smukłych kotów orientalnych, będą bezwłose Sfinksy, cętkowane Bengale oraz dostojne koty Brytyjskie.

Każda z ras ma swój wzorzec który jest szczegółowo opisany przez Międzynarodową Federację Felinologiczną „FEDERATION INTERNATIONALE FELINE” (FIFe), którą w Polsce reprezentuje „FELIS POLONIA” (FPL), a do której należy także CAT CLUB POMERANIA – SZCZECIN.

Zapraszamy na pełen emocji finał BEST in SHOW, a także BEST OF BEST , czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy w sobotę (około godz. 16.00) i niedziele ( około godz. 15,30)

W ten weekend spodziewamy się że będzie można podziwiać około 200 kotów różnych ras. Odwiedzający wystawę będą mogli porozmawiać i nawiązać bezpośredni kontakt z hodowcami, oraz uzyskać od nich dużo informacji na temat danej rasy np. o ich charakterze, sposobie odżywiania, pielęgnacji itd. Dla osób mających zamiar nabyć kota rasowego, wystawa jest okazją do nawiązania kontaktu z hodowcami. Na wystawie obowiązuje zakaz sprzedaży kotów . Hodowcy obecni na wystawie prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez Word Cat Congres.

Wystawie będą towarzyszyć stoiska handlowe, gastronomiczne, przed wejściem popularne food trucki a także serwis kawowy z ciastem a dla kocich potrzeb karmy, drapaki, zabawki, akcesoria i kosmetyki.

Jednym z partnerów wystawy jest OTOZ Animals- Inspektorat Szczecin. Organizacja zajmująca się opieką zwierząt bezdomnych, niosąc pomoc zwierzętom potrzebującym, będzie prowadziła zbiórkę karm i datków na ten cel.

Zapraszamy mieszkańców Szczecina i okolic do odwiedzenia naszej dwudniowej wystawy.

XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Miejsce wystawy: Hala Sportowa Zespołu Szkól nr 3 ul. Generała Józefa Sowińskiego 1 70-001 Szczecin

Data wystawy: 06 kwietnia 2019 r – SOBOTA 07 kwietnia 2019r - NIEDZIELA

Godziny otwarcia dla zwiedzających: SOBOTA 10.00 -17.00 NIEDZIELA 10.00-17.00

Ceny biletów: bilet normalny: 10,00 zł bilet ulgowy: 5,00 zł - dzieci i młodzież do 15 roku życia. dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Bilety będą dostępne w kasie na miejscu. Płatność tylko gotówką .

Ten weekend spędź z nami i kotami!

Serdecznie zapraszam w imieniu całego Zarządu i współorganizatorów Maciej Cabaj – Prezes CCP-Szczecin